Forum Ira
Tu i teraz - Wersja do druku

+- Forum Ira (http://www.forum-ira.pl)
+-- Dział: Kategoria (/forum-1.html)
+--- Dział: Twórczość (/forum-4.html)
+--- Wątek: Tu i teraz (/thread-8.html)

Strony: 1 2

Tu i teraz - irracjonalna - 03-10-2012 06:05 PM

Szósty studyjny album radomskiej formacji IRA. Jest to pierwsza płyta wydana po siedmioletniej przerwie zespołu, spowodowanej zawieszeniem działalności. Płyta została nagrana już bez gitarzystów Kuby Płucisza (który zerwał z muzyką) oraz Piotra Łukaszewskiego (który rozstał się z grupą w 1999 roku). Ich miejsce zajął radomski gitarzysta Zbyszek Suski z zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem, który współpracę z zespołem rozpoczął już w 2000 roku, przy okazji nagrywania akustycznego singla, który był dołączony do płyty G.A.D. Limitowana edycja. Przed przystąpieniem do nagrywania krążka, po powrocie z USA, zespół wyruszył w trasę koncertową po kraju pod hasłem "Wracamy". Grupa nawiązała współpracę z managerem Mariuszem Musialskim.

"Intro" – 1:16
"Mój kraj" (A.Gadowski / W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – J.Telus) – 4:52
"Mocny" (M.Musialski – W.Byrski) – 4:48
"Już nie szukam jej" (A.Gadowski – A.Gadowski / W.Byrski) – 5:33
"Supertajna lista pytań" (A.Gadowski / W.Owczarek – J.Telus) – 4:14
"Cały ja" (W.Owczarek / Z.Suski – W.Byrski) – 3:52
"Skończone" (A.Gadowski / W.Owczarek / Z.Suski – W.Byrski) – 3:09
"Niewinny" (A.Gadowski / M.Musialski / W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – W.Byrski) – 3:38
"Bez Ciebie znikam" (A.Gadowski / W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – A.Gadowski) – 3:55
"Wszystko co utraciłem" (A.Gadowski / Z.Suski – W.Byrski) – 4:14
"Reality" (W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – W.Byrski) – 4:03
"Gdyby mnie lubił" (W.Owczarek / Z.Suski – W.Byrski) – 4:35
"Bez zmian" (A.Gadowski / W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – W.Byrski) – 3:52
"Bezsenni" (M.Musialski – W.Byrski) – 4:28

RE: Tu i teraz - Dyzel - 03-10-2012 07:17 PM

szósty i zdecydowanie mój ulubiony Uśmiech jakoś największy sentyment mam do niego i to tego właśnie słucham trochę więcej niż innych. ot, tak Uśmiech

RE: Tu i teraz - IRAnka - 03-11-2012 11:03 PM

najbardziej z tej płyty lubię utwory "cały ja" oraz "bezsenni" Uśmiech

RE: Tu i teraz - Pati - 03-27-2012 03:27 PM

Tę płytę lubię również, oczywiście, ale chyba podoba mi się najmniej z reaktywowanej IRY. Może jeszcze nie do końca wiedzieli, w którym kierunku iść, jak grać i chyba dlatego ta płyta wydaje mi się taka... Niespójna, to chyba najwłaściwsze słowo. Najlepiej tutaj brzmią "Bezsenni" i otwierający płytę "Mój kraj".

RE: Tu i teraz - IRAnka - 03-28-2012 07:00 PM

mam trochę podobne zdanie, chociaż wydaje mi się, że to niezdecydowanie wynika z tego, że rozwiązała się współpracą z Kubą Płuciszem, który miał duży wpływ na ostateczny kształt IRY.

RE: Tu i teraz - Bystry - 03-28-2012 11:25 PM

Cały ja, Skończone, Reality. Moje ulubione kawałki z tej plyty, naprawdę wspaniale im one wyszły, jedne z najlepszych w karierze mógłbym nawet powiedzieć. Reszta albumu też dobra, jak najbardziej w czołówce moich ulubionych. No i jeszcze Bezsenni, też super utwór.

RE: Tu i teraz - Pati - 03-29-2012 09:53 PM

Może faktycznie to z powodu odejścia Płucisza, a może zwyczajnie panowie nie do końca jeszcze wiedzieli jak chcą grać i dla jakiej publiczności.

RE: Tu i teraz - GrayGhost - 03-30-2012 09:28 PM

A mi właśnie sie podoba ta płyta, grają już na niej tak bardziej przystępnie i są fajne takie spokojne kawałki na niej ^^ Własnie mi sietakie najbardziej podobają, pasują mi po prostu. W sumie nawet nie mógłbym wybrać sobie jednego ulubionego, wszystkie są świetne ^^ Najbardziej chyba "reality"

RE: Tu i teraz - Hamer - 03-30-2012 09:29 PM

supertajna lista pytan jest spoko Duży uśmiech

RE: Tu i teraz - ubrana w codziennosc - 04-02-2012 04:30 PM

Zawsze się wzruszam jakoś niesłychanie słuchając tego albumu, ale go bardzo lubię, bardzo Uśmiech