Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Live 15-lecie
irracjonalna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Reputacja: 0
Live 15-lecie
Druga koncertowa płyta radomskiej grupy rockowej IRA wydana 22 listopada 2004 roku. Album ukazał się nakładem firmy BMG Poland. Pierwszy koncertowy krążek zespołu ukazał się w grudniu 1993 roku, nakładem firmy Akar.

Płyta ta jest zapisem wielkiego jubileuszowego koncertu jaki się odbył z okazji 15-lecia istnienia grupy IRA. Odbył się on 25 września 2003 w radomskim amfiteatrze, czyli dokładnie w tym samym miejscu gdzie zespół przed laty zaczynał swoją muzyczną drogę. Na ten specjalnie przygotowany koncert zjechali fani z całej Polski, obecnych ich było w sumie ponad 7 tysięcy. Jako support wystąpiły dwa radomskie zespoły: metalowy "Thorn" oraz rockowe "Lustro".

CD 1
"Intro" – 2:55
"Mocny" (M.Musialski – W.Byrski) – 4:50
"California" (P.Łukaszewski – A.Gadowski) – 4:25
"Płonę" (W.Owczarek / P.Sujka – A.Gadowski) – 3:45
"Deszcz" (P.Łukaszewski – A.Gadowski) – 5:10
"Mój kraj" (A.Gadowski / W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – J.Telus) – 4:52
"Bez Ciebie znikam" (A.Gadowski / W.Owczarek / P.Sujka / Z.Suski – A.Gadowski) – 3:55
"Szczęśliwego Nowego Jorku" (M.Kościkiewicz – M.Kościkiewicz) – 9:13
"Ogień" (M.Musialski – W.Byrski) – 4:52
"Zostań tu" (K.Płucisz – A.Gadowski) – 5:45
"Jestem obcy" (P.Łukaszewski – A.Gadowski) – 5:35
"Zakrapiane spotkanie" (Kompozycja zespołu – Autor tekstu nieznany) – 3:56
"Ona jest ze snu" (M.Kościkiewicz – M.Kościkiewicz) – 5:00

CD 2
"Wyznanie" (P.Łukaszewski – A.Gadowski) – 5:01
"Walcz" (M.Musialski – W.Byrski) – 3:57
"Highway to hell" (A.Young / M.Young – B.Scott) – 6:25 (AC/DC)
"Inny wymiar" (A.Gadowski / M.Tysper – K.Jaryczewski) – 4:00
"Oni zaraz przyjdą tu" (T.Nalepa – B.Loebl) – 3:39 (Breakout)
"Mój dom" (K.Płucisz – K.Płucisz) – 3:37
"Nie zatrzymam się" (IRA) – 5:20
"Nadzieja" (P.Łukaszewski – L.Mróz) – 13:09
"Twój cały świat" (P.Łukaszewski – M.Kraszewski / J.Pyzowski) – 1:27
"Wiara" (P.Łukaszewski – P.Łukaszewski) – 6:46
"Skiba zapowiedź" – 1:10
"Bierz mnie" (K.Płucisz – A.Gadowski) – 5:45
"Venus" (R.van Leeuwen) – 3:52 {Shocking Blue)

[color=#800000][size=small][font=Tahoma]będę udawać dziś torby ekologiczne, że samotność wolnością jest j
03-10-2012 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
IRAnka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 57
RE: Live 15-lecie
mogę się pochwalić nieśmiało, że byłam na tym koncercie i choć sam album jest świetny i uwielbiam do niego wracać i wmawiać sobie, że słyszę tam też siebie to zupełnie nie oddaje tych wszystkich emocji jakie towarzyszą na koncertach, a w szczególności koncertach jubileuszowych Uśmiech

Niech będzie tak karton gc1, jak tego chcesz, zabierz swój płaszcz i adres w sercu domy energooszczędne projekty skreśl!
03-11-2012 11:06 PM
IREK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
No i właśnie dlatego nie lubię albumów koncertowych - bo zazdroszczę wszystkim, którzy tam byli kiedy mnie nie było! Duży uśmiech

No i jakoś kończy się dzień a wciąż są, lepiej jednak jak czekają na mnie.
03-15-2012 06:16 AM
Dyzel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Fajnie że ktoś nagrywa koncerty, szczególnie jubileuszowe, ale robienie z tego płyty takiej "oficjalnej" to dla mnie trochę przesada. Powinni nagranie wrzucić w internet i na tym skończyć sprawę, a nie sprzedawać to na półkach sklepowych. No ale to tylko moje zdanie Uśmiech

[align=center][color=#32CD32][size=medium][font=Trebuchet MS]pewności jakby mniej, że warto żyć dla kogoś
że świat jest taki piękny i naprawdę mój
03-19-2012 01:01 PM
Bystry Offline
Użytkownik

Liczba postów: 61
Swietny album, kipiacy dobrą energią, uwielbiam jak chłopaki tak energetycznie grają. No i znowu świetnie wykonane covery, zwłaszcza "Oni zaraz przyjdą tu" Breakoutu. Naprawde dobry album i pozostaje żałować że mnie tam nie było. IRAnka zazdroszczę Duży uśmiech

[align=right][color=#483D8B]Trochę wolniej po czarter jachtów na bałtyku co gonić tak,
w imię czego tracić głowę?
Trochę wolniej życie ma swój smak,
noga z gazu,
03-27-2012 12:47 PM
Pati Offline
Użytkownik

Liczba postów: 72
Według mnie z coverów wypadło najlepiej "Highway to hell", ma niesamowitą moc i energię i po prostu daje czadu! Poza tym jest to jedyna płyta, której nie mam w swojej dyskografii i raczej nie zamierzam jej mieć, chyba że ktoś mi ją sprezentuje. Koncertówki oczywiście są fajne do przesłuchania, do wrócenia wspomnieniami do koncertów, na których samemu się było, ale poza tym... Nihil novi, odtwarzanie tego co mam już na innych płytach lub co słyszę na koncertach. Choć jak na uczczenie jubileuszowej piętnastki to całkiem udany pomysł, większość zespołów w ten sposób świętuje urodziny, więc dlaczego IRA miałaby tego nie robić?

Jeśli szukasz materace koło warszawa, znajdziesz gdzieś na pewno,
Trochę szczęścia Projektowanie logo, swoje małe niebo
03-27-2012 02:48 PM
Hamer Offline
Użytkownik

Liczba postów: 73
lubie koncertowki wiec chyba nikogo nie zdziwi jak powiem ze jest to bardzo dobra plytka i bardzo fajnie to wszystko wyszlo. covery sa spoko, zapowiedz Skiby jest spoko, utwory tez wyszly super i widac te energie ktra bije od chlopakow i tak przyciaga do siebie ludzi. fajnie ze takie rzeczy sa nagrywane i wydawane, mozna sobie wlaczyc to w jakis zimowy paskudny wieczor i powyobrazac ze jest sie na koncercie takim a nie w obskurnym zasyfionym akademiku z ktorego na uczelnie jest zawsze w pizdziet daleko hehe Duży uśmiech

na pozór wszystko gra Pozycjonowanie stron Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice , ja cały czas monety złote, uśmiecham się
03-30-2012 10:13 PM
GrayGhost Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Fajnie że to 2-plytowy album, jest wiecej radości z niego w ten sposób ^^ Bardzo go lubie, to chyba najlepsza ich koncertówka. Dobrze sie tego slucha i ja też zazdroszcze tym którzy mieli okazję słyszeć to na żywo. Teeeeż bym chciał ^^

[color=#A9A9A9]You're thinking in Japanese ! If you must think
03-31-2012 12:18 AM
Kinia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
(03-11-2012 11:06 PM)IRAnka napisał(a):  mogę się pochwalić nieśmiało, że byłam na tym koncercie i choć sam album jest świetny i uwielbiam do niego wracać i wmawiać sobie, że słyszę tam też siebie to zupełnie nie oddaje tych wszystkich emocji jakie towarzyszą na koncertach, a w szczególności koncertach jubileuszowych Uśmiech

Zazdroszczę przeniesamowicie ogromnie! A album uwielbiam Uśmiech

Byłem w wielu krajach, ale to co tu jest - stolarka aluminiowa łódź, to jest to co czeka mnie... nie dzis nie jutro, a teraz.
04-02-2012 03:10 PM
ubrana w codziennosc Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Bardzo lubię ten album i jego okładkę również, chętnie bym się pojawiła na takim koncercie... Ninja

Czas się rozebrać... ze swoich marzeń Korepetycje, pragnień dążeń. Czas zderzyć się Noclegi z prawdziwą rzeczywistością.
04-02-2012 04:22 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy:

Reklama:

wypożyczalnia samochodów sosnowiec

montaż regałów magazynowych