Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1993 rok
irracjonalna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Reputacja: 0
1993 rok
Trzecia studyjna płyta radomskiego zespołu IRA, wydana 16 kwietnia przez firmę fonograficzną TOP Music.

Tym razem płyta nagrywana była w dość dużym pośpiechu. Utwory zostały skomponowane tuż po zakończeniu trasy koncertowej, między 20 stycznia a 8 lutego. Następnie zespół przez ponad miesiąc nagrywał je w studiu S-4 w Warszawie. Krążek został nagrany podczas 36 sesji nagraniowych po sześć godzin. Produkcją i realizacją zajął się ponownie Leszek Kamiński. Montażem płyty zajął się Krzysztof Audycki, zdjęcia wykonał Dariusz Majewski, a projektem graficznym zajął się Zbigniew Majerczyk. 16 kwietnia wytwórnia wydała kasetę, natomiast premiera płyty odbyła się pod koniec maja. W międzyczasie ukazał się maxi singel z utworem Wiara. Płyta ukazała się już nakładem firmy fonograficznej TOP Music, z którą zespół nawiązał współpracę parę tygodni po premierze Mojego domu.

"1993 'rok" (IRA) – 1:28
"Sen" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 4:37
"Sex" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 5:06
"Woodstock" (K.Płucisz - IRA) – 2:48
"Wiara" (P.Łukaszewski - P.Łukaszewski) – 5:26
"Szatan" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 4:08
"Ona" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 4:29
"Deszcz" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 5:05
"Taki jestem" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 4:11
"Zew krwi" (K.Płucisz - K.Płucisz) – 3:30
"Podróż" (P.Sujka - P.Sujka) – 4:05
"Wyznanie" (P.Łukaszewski - A.Gadowski) – 4:49

Lubicie, nie lubicie? Które kawałki najbardziej, które najmniej?

[color=#800000][size=small][font=Tahoma]będę udawać dziś torby ekologiczne, że samotność wolnością jest j
03-10-2012 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pati Offline
Użytkownik

Liczba postów: 72
RE: 1993 rok
Pewnie będą jedną z niewielu, która uważa tę płytę za najlepszą w dorobku IRY. Nie potrafię powiedzieć co dokładnie mi się w niej tak podoba, ale całokształt do mnie przemawia i ma wszystko czego potrzebuje idealna płyta. Kojarzy mi się z moją szaloną młodością, choć moje dziecko nigdy nie wierzy, że tak jak ono też miałam kiedyś kilkanaście lat Uśmiech "Sex" i "Podróż" to chyba utwory, do któ¶ych wracam najczęściej, ale ogółem do wszystkich utworów z tej płyty wracam najczęściej.

Jeśli szukasz materace koło warszawa, znajdziesz gdzieś na pewno,
Trochę szczęścia Projektowanie logo, swoje małe niebo
03-27-2012 04:10 PM
IRAnka Offline
Użytkownik

Liczba postów: 57
oj tak, ja też tę płytę bardzo lubię. ogólnie cała początkowa twórczość IRY jest według mnie na najwyższym poziomie, widać chłopcy byli wtedy u szczytu swoich możliwości. "sex" jest taką niegrzeczną piosenką, przy której mój chłopak chyba zawsze za bardzo wczuwa się w tekst, bo się rozochoca wtedy wyjątkowo Duży uśmiech

Niech będzie tak karton gc1, jak tego chcesz, zabierz swój płaszcz i adres w sercu domy energooszczędne projekty skreśl!
03-28-2012 04:28 PM
Pati Offline
Użytkownik

Trudno, żeby się nie rozochocał, na mnie ten utwór niesamowicie działa Uśmiech

03-29-2012 10:05 PM
GrayGhost Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Ano "sex" jest bardzo niegrzeczną piosenką ^^'
Fajna płyta, fajnie sie jej słucha chociaż ja wole te nowsze ich nagrania... jakos bardziej do mnie przemawiają, są lżejsze i fajniejsze ^^'

Z tej płyty najbardziej lubię "deszcz" i "taki jestem". Super piosenki i super że są obok siebie na albumie.

[color=#A9A9A9]You're thinking in Japanese ! If you must think
03-30-2012 09:03 PM
Hamer Offline
Użytkownik

Liczba postów: 73
hehe to ja jestem dziwny bo jestem facetem ale sexu nie lubie. nie wiem nie podchodzi mi ten kawalek, nawet tekst mi sie wydaje glupi choc obiektywnie patrzac to jest calkiem sensowny. ale jak slysze to spiewane to brzmi to tak glupio Duży uśmiech o wiele lepsze sa sen i ona

na pozór wszystko gra Pozycjonowanie stron Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice , ja cały czas monety złote, uśmiecham się
03-30-2012 09:38 PM
Pati Offline
Użytkownik

Spokojnie, Hamer, to jest właśnie w nas ludziach piękne, że tak się od siebie różnimy. Wszyscy tutaj uwielbiamy, lubimy bądź kochamy ten zespół, ale każdy z nas zwraca uwagę na coś innego, co innego jest jest jego faworytem... Dzięki temu chętniej tu wchodzę, bo mogę poznać punkty widzenia innych i dzięki nim też inaczej spojrzeć na coś, co już znam Uśmiech

03-31-2012 09:23 AM
Bystry Offline
Użytkownik

Liczba postów: 61
Jak można nie lubić sexu, hahaha xD Wiem, chodzi ci o piosenkę Język Ja też za niąnie szaleję, dobra jest ale jakaś taka... no własnie taka jakaś xD

Ale płytka jako całość bardzo fajna podoba mi sięi często jej słucham. Tylko tytul i okładka mogly by być lepsze, ciekawsze.

[align=right][color=#483D8B]Trochę wolniej po czarter jachtów na bałtyku co gonić tak,
w imię czego tracić głowę?
Trochę wolniej życie ma swój smak,
noga z gazu,
03-31-2012 02:38 PM
Hamer Offline
Użytkownik

Liczba postów: 73
hehehe no moze nie bede Cie przekonywal o tym czy lubie cos innego niz piosenke hejhehe Duży uśmiech

na pozór wszystko gra Pozycjonowanie stron Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice , ja cały czas monety złote, uśmiecham się
03-31-2012 06:06 PM
ubrana w codziennosc Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Bardzo lubię, również jedna z trzech ulubionych Uśmiech Przypadła mi do gustu od razu i do teraz bardzo ją cenię, często do niej wracam Uśmiech

Czas się rozebrać... ze swoich marzeń Korepetycje, pragnień dążeń. Czas zderzyć się Noclegi z prawdziwą rzeczywistością.
04-02-2012 04:26 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy:

Reklama:

wypożyczalnia samochodów sosnowiec

montaż regałów magazynowych